anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przedstawiamy zwycięzcę naszego konkursu

profile.country.DE.title
Peter_S.
Genius
319 wyświetleń

Sleeping beauty | ElkeDPSleeping beauty | ElkeDPPrzedstawiamy zwycięzcę naszego konkursu „Baśnie”. Poprosiliśmy go, żeby opowiedział nam o sobie i o okolicznościach powstania nagrodzonego zdjęcia. Zapraszamy do lektury wywiadu.

 

Czy możesz powiedzieć coś o sobie? Skąd wzięło się twoje zainteresowanie fotografią?

Mam na imię Elke, jestem mamą czwórki małych dzieci. Mieszkam w Belgii. Zaczęłam fotografować, żeby ładnie utrwalać na obrazach dzieci. Nie chodziło mi o typowe zdjęcia, tylko o obrazy, które widziałam w swojej wyobraźni. Po kilku latach nauki i niezliczonych próbach z aparatu zaczęły wreszcie wychodzić obrazy, które sobie wyobrażałam. Bardzo lubię zajmować się fotografowaniem!

 

Co poczułaś na wiadomość o wygranej?

Byłam porażona. W ogóle nie spodziewałam się zwycięstwa. Wygrać, gdy jest tyle innych pięknych zdjęć!! Poczucie dumy.

 

Co natchnęło Cię do utrwalenia tego obrazu?

 Moje dzieci oglądają dużo bajek, więc pomyślałam, że fajnie byłoby zainscenizować jedną z nich. Wszystko musiało być zapięte na ostatni guzik: miejsce, stroje, akcesoria, model. Kiedy zbierze się to wszystko razem, wychodzi cudny, bajkowy obraz...

 

Powiedz coś o przygotowaniach, o sprzęcie użytym do tego zdjęcia.

Śpiąca Królewna kojarzy nam się z kołowrotkiem i wrzecionem, które skaleczy palec, i ten element musiał pojawić się na zdjęciu. Zakurzony i pokryty pajęczynami ze strychu czy wieży kościelnej. Pracowałam w świetle zastanym w pochmurny dzień.

 

Co radzisz innym fotografom, żeby ułatwić im robienie zdjęć wartych zgłoszenia na konkurs?

Staraj się zwracać uwagę na szczegóły. Bądź bardzo krytyczny wobec siebie. W razie potrzeby powtarzaj zdjęcie. Dobra fotografia wymaga często wielu przygotowań.