anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Płatne vs Reklamy

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Płatne vs Reklamy

:c37

jestem ciekaw jakie jest wasze zdanie na temat darmowych aplikacji/gier, w których wyświetlane są reklamy. Chodzi mi o dwa przypadki:
1. Sytuację kiedy mamy wybór: pełna wersja, za darmo, ale z jakąś tam malutką reklamą lub brak reklam, ale za musisz zapłacić.
2. Sytuację kiedy nie mamy wyboru: pełna wersja na Androidzie dzięki reklamom jest za darmo, a w AppStore (iPhone/iPad) jest ona płatna np.5zł, 10, a nawet 15zł (np.angry birds itd.)

Bo moja opinia jest taka: nie jest mi żal wydać kilka złotych na dobry produkt. Ale właśnie, jak ocenić, czy jest to dobry produkt? Mnie osobiście w ogóle aktualna forma reklam nie przeszkadza. Dużą część czasu na tablecie mam wyłączone WiFi, więc jak już coś odpalę to i tak nie mam reklam, a nawet, jak już są bo korzystam aktualnie z WiFi, to nie zwracam na nie uwagi. Są baaaaardzo delikatne i subtelne.

Znam wiele osób (zwłaszcza tych spod znaku japka), których to denerwuje. Ale nie wiem czemu. Może trafiło im się nieco mniej subtelne prezentowanie reklam na malutkich ekranach?

Jak to jest u was?


edit: zgodnie z tym jak toczy się dyskusja: raczej jestem ciekaw posiadaczy urządzeń z androidem, bo to nas stawia się pod ścianą ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kris napisał(a):

Znam wiele osób (zwłaszcza tych spod znaku japka), których to denerwuje. Ale nie wiem czemu. Może trafiło im się nieco mniej subtelne prezentowanie reklam na malutkich ekranach?



Które to tablety Apple'a mają malutkie ekrany? :shock:

Temat wybitnie z podtekstem Android vs Apple.. :smileytwisted:

EDIT:
Zupełnie nie rozumiem tego ciągłego porównywania się do AppStore. Przecież tablet Sony nie pracuje na iOS, dlaczego więc nie skupiać się na tym co oferuje Android i tutaj zamknąć krąg dyskusji?

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Sporo apek ma tak, że kliknięcie w reklamę dezaktywuje wszystkie reklamówki na kilka godzin i to jest spoko :thumbsup:

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):

kris napisał(a):

Znam wiele osób (zwłaszcza tych spod znaku japka), których to denerwuje. Ale nie wiem czemu. Może trafiło im się nieco mniej subtelne prezentowanie reklam na malutkich ekranach?



Które to tablety Apple'a mają malutkie ekrany? :shock:


Mowa nie tylko o tabletach, ale ogólnie o aplikacjach, które przecież występują na malutkich ekranikach telefonów np.:

kris napisał(a):

(iPhone/...


ale też i na jeszcze mniejszych ekranach androidowych telefonów (np. SE mini pro)


kuraq napisał(a):

Sporo apek ma tak, że kliknięcie w reklamę dezaktywuje wszystkie reklamówki na kilka godzin i to jest spoko :thumbsup:

To fakt. A co z appkami, którym reklama wyświetla się cały czas np. w górnym rogu ?




Lajam napisał(a):


Temat wybitnie z podtekstem Android vs Apple.. :smileytwisted:


o nie! Gdyby nie sami producenci appek, to nie byłoby porównania do japka. Dlaczego? Bo to oni tworzą jakąś apkę na androida za darmo, ale z reklamami, a to samo w AppStore jest bez reklam, ale płatne. Więc oni temu winni, oni temu winni....wróć! Przecież oni robią pod użytkowników. Więc 'my som temu winni' :smileyhappy:




Lajam napisał(a):


Zupełnie nie rozumiem tego ciągłego porównywania się do AppStore. Przecież tablet Sony nie pracuje na iOS, dlaczego więc nie skupiać się na tym co oferuje Android i tutaj zamknąć krąg dyskusji?


Kręg jest zamknięty. Pytam userów Androida. Bo to oni mają takie problemy. Bo sytuacja w appstore jest inna. Co widać po wielu czynnikach np. po różnice cen lub braku wyboru

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Krótko mam telefon z Androidem, ale nie spotkałem się jeszcze z apką, w której reklamy by mi utrudniały życie :D

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

kuraq napisał(a):

Krótko mam telefon z Androidem, ale nie spotkałem się jeszcze z apką, w której reklamy by mi utrudniały życie :D


:c61

To tak, jak u mnie. Ciekaw jestem opinii zwłaszcza tych, którzy nie trawią reklam, a np. nie mają wyboru (via pkt.2)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kris napisał(a):

A co z appkami, którym reklama wyświetla się cały czas np. w górnym rogu ?


Mnie trafia szlag i albo usuwam, albo kupuję wersję, która mnie nie atakuje jakimiś bzdurami.
Ja lubię decydować o tym co mi się wyświetla, a nie żeby zdawać się na jakiś skrypt. Nie kupuję codziennie po 10 aplikacji, żeby odczuć jakoś ubytek tego 1-2 Euro za coś fajnego.

W ogóle cała ta dyskusja jest trochę naciągana bo właśnie zadajmy sobie pytanie: ile aplikacji płatnych/ z ograniczeniami dziennie pobieramy?

Jeśli aplikacja jest dobra (zazwyczaj sobie testuję najpierw wersję free) to dlaczego nie zrobić przyjemności autorowi i nie kupić.

To tak samo jak ze słuchaniem muzyki z sieci - można słuchać za darmo, można kupić płytę. Ja lubię wspierać Artystów dlatego kupuję ich płyty (teraz wprawdzie w formie cyfrowej, ale dużo taniej niż w sklepach).

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

I właśnie dlatego dyskusja jest dla posiadaczy urządzeń z androidem. Bo my mamy punkt drugi, czyli bywa, że nie mamy wyboru i trza to jakoś znieść. I ciekaw jestem właśnie co wtedy. Czy ludzie zaciskają zęby i jakoś to będzie, czy wywalają. Póki co jednak nie ma problemu z reklamami wśród posiadaczy urządzeń z androidem. Czekam dalej :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kris napisał(a):

Czy ludzie zaciskają zęby i jakoś to będzie, czy wywalają.


Nie rozumiem takiego podejścia. Jakie zaciskanie zębów?? Czy zapłata za Aplikację w Androidzie to jakaś ujma na honorze? Czy użytkownicy oczekują, że sam zakup urządzenia systemem Android oznacza, że wszystko należy się za darmo, a płacenie jest "fuj"?

Czasem jak czytam rozterki "czy kupić coś za 90 centów, czy nawet DWA EURO (!) czy nie kupić" to normalnie zastanawia mnie jedno - wydał ktoś kilkaset Euro na urządzenie i teraz ma takie rozterki...przecież to czasem odmówienie sobie wydania kasy na jedną Coca Colę 2 litrową czy cokolwiek tam człowiek kupuje dla przyjemności.

Miałem telefon z Androidem (zatonął :( ) i jakoś nie płakałem gdy płaciłem za aplikacje.
Istotnie wtedy było ich znaaaaacznie mniej niż teraz, ale niektóre żeby działały fajniej wymagały dopłaty.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):

kris napisał(a):

Czy ludzie zaciskają zęby i jakoś to będzie, czy wywalają.


Nie rozumiem takiego podejścia. Jakie zaciskanie zębów?? Czy zapłata za Aplikację w Androidzie to jakaś ujma na honorze?

napiszę raz jeszcze: nie chodzi tylko o takie aplikacje, gdzie jest wybór (płatne/darmowe), ale także o te, w których nie ma takiej możliwości np.angry birdsy itd.
Podkreślam: NIE MA WERSJI BEZ REKLAM.
Innymi słowy trudno o:

Lajam napisał(a):

ujma na honorze


Lajam napisał(a):

płacenie jest "fuj"


Bo nie ma wyboru.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer