anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z uruchamianiem Sony Tablet S 3G

oldguest
Początkujący

Problem z uruchamianiem Sony Tablet S 3G

Nie pisałem o tym wcześniej myśląc, że samo przejdzie, ale niestety tak się nie stało. Od jakiegoś czasu mam problem z uruchamianiem tableta. Dzieje się tak zazwyczaj po samoistnym wejściu tableta w stan uśpienia, ale to nie jest reguła. Urządzenie nie daje się wybudzić również gdy wcześniej sam je "uśpię" przez krótkie wciśnięcie przycisku OFF.

Przy próbach włączenia nic nie daje naciskanie przycisku ON/OFF - ekran urządzenia wciąż pozostaje czarny. Nie działa również dłuższe przytrzymanie ww. przycisku, albo jego kilkukrotne szybkie naciśnięcie. Często jedynym wyjściem z sytuacji jest spinacz biurowy i hard reset. Czasami patrząc na tablet pod kątem na wygaszonym wyświetlaczu widać te widoczne przy początkowym uruchamianiu kręcące się "esy-floresy".

Mam wrażenie, że powodem takiej sytuacji jest karta SIM siedząca w urządzeniu. Wcześniej (zdaje mi się) problem nie występował. Ponadto kilka razy na dzień zdarza mi się, że gdy zadziała przycisk ON tablet uruchamia się oknem, na którym podaje się numer PIN do karty SIM, tak jakby będąc w stanie uśpienia sam się resetował.

Dodam jeszcze, że gdy tablet jest całkowicie wyłączony np. na noc, rano uruchamia się normalnie jak gdyby nigdy nic.

Czy ktoś z Was spotkał się również z takim problemem?

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Szczupic napisał(a):

Na pewno masz wysłać bez gwarancji i dowodu zakupu ?? Jakoś dziwne mi się to wydaje pierwszy raz słyszę o takiej praktyce ;)


Przy wysyłce VAIO miałem tak samo. Miałem przygotować tylko laptopa, nawet bez baterii.
Kurier przywiózł pudełko ochronne i w takim samym "Vajek" wrócił z serwisu.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):

Szczupic napisał(a):

Na pewno masz wysłać bez gwarancji i dowodu zakupu ?? Jakoś dziwne mi się to wydaje pierwszy raz słyszę o takiej praktyce ;)


Przy wysyłce VAIO miałem tak samo. Miałem przygotować tylko laptopa, nawet bez baterii.
Kurier przywiózł pudełko ochronne i w takim samym "Vajek" wrócił z serwisu.


Ja tylko do tego dodam, że Tablety podlegają pod VAIO (sprawdzałem ostatnio przy okazji kontaktu z infolinią)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oldguest
Początkujący

Dokładnie tak jak napisał Lajam. Nie potrzebne jest oryginalne opakowanie, karta gwaracyjna, dowód zakupu. Kurier będzie miał swoje opakowanie ochronne. Ze swojej strony zostawię serwisowi jedynie swoją kartę SIM. Napiszę po wszystkim co i jak.

oldguest
Początkujący

W związku z faktem, że tablet od dwóch tygodni "w szpitalu" postanowiłem zadzwonić i dowiedzieć się co słychać.
Po kilkukrotnym przełączaniu rozmowy dowiedziałem się, że tablet był w serwisie testowany przez cały ten czas i nic a nic mu nie jest. Po czym miła pani zapytała mnie jakie były objawy. :slight_smile:
Wyjaśniłem co i jak, po czym pani stwierdziła, że serwis jeszcze potestuje urządzenie. Znaczy się wciąż czekam :c69

kivio-----
Początkujący

Mam ten sam problem, dodatkowo przy włożonej karcie SIM część systemu lubi się wywalać, dowiedziałem się w Sony, że mam poczekać na aktualizacje do Androida ICS 4.0.3. Mam nadzieje, że mu przejdzie. Powiedz ile czekałeś na powrót sprzętu z serwisu?

oldguest
Początkujący

Cieszę się, że nie jestem sam. Z drugiej strony współczuję, bo wiem jakie to uciążliwe.
Tablet wrócił do mnie w piątek, więc nie miałem go dwa tygodnie i trzy dni. Wrócił doskonale opakowany w gruby karton, termokurczliwą folię i miękką gąbkę. W kartonie dodatkowo znajdowała się koperta, a w niej:
- list z przeprosinami za niedogodności od General Manager Customer Satisfaction Europe,
- raport z wykonanej pracy,
- mięciutka ściereczka z logo Sony do czyszczenia ekranu.

Co zawierał raport?
Typ czynności:
Connectic
Opis:
Connector, Card (SIM Tray)
Typ czynności:
PCB
Opis:
F5521GW(G) Mini Card(F)(S) Typ czynności:
Plastic
Opis czynności:
V0A0 Subassy bottom cover
Dodatkowy opis:
Testy podstawowe (intensywne użytkowanie 30', ekran, głośniki, pamięci, porty USB, karty sieciowe), pełne czyszczenie, pakowanie i wysyłka.

A sam tablet?
Z początku gdy udało mi się wydostać go z kartonu zastanawiałem się czy to ten sam, który zabrano ode mnie dwa tygodnie wcześniej. Błyszczący jak nówka (to pewnie te czyszczenie z opisu). Inaczej wkłada się kartę SIM. Przed naprawą tacki na kartę SIM nie dawało się całkowicie wyjąć z urządzenia, można ją było jedynie wysunąć do 3/4 długości. Obecnie po wciśnięciu w odpowiednim miejscu spinaczem (powinien być na wyposażeniu z logo Sony :c34 ) tacka wysuwa się całkowicie i można ją wyjąć z tableta. Ułatwia to ułożenie i wsunięcie karty SIM do urządzenia.

Wnętrze tableta:
Tablet wrócił do mnie w dziewiczym stanie. Usunięte zostało z niego wszystko co tam miałem, a Android przywrócony został do wcześniejszej wersji.

Działanie tableta:
Użytkuję go bardzo intensywnie od piątku (nie tak jak serwis 30'). Dodałem konta mailowe, zaktualizowałem soft do wersji 3.2.1 (release2), zaktualizowałem dostępne na pokładzie aplikacje, dołożyłem ulubionego klienta twittera, iplę, skype itp. Moja radość trwała krótko. Wczoraj rano tablet nie chciał się wybudzić z hibernacji i musiałem ponownie sięgnąć po spinacz biurowy (ten bez logo Sony). Zostawiłem go na noc podłączonego do ładowania. Rano migała dioda ściągniętej poczty (program pocztowy ustawiony był na aktualizację co 15'), co wskazywałoby, że gdzieś tam wewnątrz urządzenie działało. Nie reagował tradycyjnie przycisk ON/OFF. Spinacz zadziałał bezbłędnie. W ciągu całego wczorajszego dnia tablet zawiesił się raz jeszcze. Tym razem nie resetowałem go, ale zostawiłem żeby sobie się zastanowił nad swoim działaniem. Gdy wróciłem do niego po jakichś 20 minutach - tablet był włączony na ekranie startowym. Niestety nie reagował na dotyk, nie wyłączył się też po 2 minutach. Znów musiałem sięgnąć po... spinacz.
Do chwili obecnej uruchamia się non stop, nie licząc wczorajszego wieczora gdy po uruchomieniu otworzył się ekran, na którym wpisuje się PIN.
Dodatkowo wyłączyłem wczoraj (na próbę) automatyczne ściąganie poczty email. Jedyne co działa w tle to twittter.
Mam nadzieję, że nic więcej złego mnie nie czeka (odpukać w niemalowane drewno). Na wszelki wypadek karton mam w bagażniku w samochodzie. :P

EDIT: Z ciekawostek, które jeszcze zauważyłem. Program "Media Remote" automatycznie wykrył moją nową Bravię, urządzenia zostały sparowane i tablet działa teraz jak wypasiony pilot do telewizora.

kivio-----
Początkujący

No to ja dodam kompletny fix jak się problemu pozbyć w wersji 3.2.1, głowiłem się nad tym dość sporo bo jak się okazuje problem występuje tylko wtedy kiedy karta SIM zabezpieczona jest kodem PIN wyłączyłem go i od kilku dni problem nie występuje. Niestety nie da się tego zrobić u mnie na tablecie bo wywalały się ustawienia gdy wchodziłem w sekcje bezpieczeństwa dlatego przełożyłem karte do telefonu z androidem 2.3 w moim wypadku i tam pozbyłem się PINu. Co do tego, że tablet wtedy na takiej zawieszce działa nie mam wątpliwości ustawiłem sobie na komputerze narzędzie do robienia zrzutów i widać normalny ekran odblokowywania. Jednak urządzenie nie jest w stanie przejść w tryb budzenia ponieważ karta sim żąda od niego PINu a android 3 ma z tym problem ponieważ nie poda mu go dopóki system się nie wybudzi. Taki mały konflikt interesów. Jakby kto miał jeszcze do końca kwietnia kiedy to dorobimy się androida 4 możliwe, że nawet 4.0.4 od razu a nie 4.0.3 to polecam spróbować z PINem.

oldguest
Początkujący

Po tygodniu intensywnego testowania urządzenia muszę pochwalić serwis sony, że się chłopaki postarali. Oprócz opisanej wyżej soboty tablet nie sprawił mi już żadnych psikusów. Nie liczę tu sytuacji w których tablet żąda wpisania kodu PIN, a następnie przechodzi do okna odblokowywania ekranu. Sytuacje takie zdarzają się średnio 2-3 razy dziennie, ale nie jest to jakiś większy problem. Dodam, że wciąż mam wyłączone automatyczne ściąganie poczty email.

icemanwlkp
Początkujący

Dziwne , mnie tablet nie pyta o pin , zobacz może można to wyłączyć , co ciekawe karta w modemie jak mam muszę podać pin .