anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony Tablet S aktualizacja systemu

ROZWIĄZANE
stopek_
Poszukiwacz

Sony Tablet S aktualizacja systemu

Witam,

kupiłem dzisiaj tablet SGPT111PL/S i jest w nim zainstalowany android 3.1.

Z tego co wyczytałem w internecie to najnowsza oficjalnie dostępna wersja systemu dla tego tableta, to 4.0.3.

Jednak gdy sprawdzam dostępne aktualizacje w ustawieniach, to dostaję informację, że mam aktualny system.

Nie wiem co może być problemem i jak sobie z tym poradzić.

Proszę o pomoc i z góry dziękuję za wszystkie odpowidzi

 

Pozdrawiam

Patryk

22 ODPOW. 22
profile.country.pl_PL.title
jagpol
Użytkownik

 
stopek_
Poszukiwacz

 Tak, robię wszystko według instrukcji jednak nie znajduje mi żadnych aktualizacji systemu.

Tablet nie jest na gwarancji, kupiłem go z drugiej ręki i nie mam do niego żadnego paragonu itp.

Czy mimo to mogę podejść do serwisu i pomogą mi jakoś z tym?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Stopek - a kontaktowałeś się z infolinią SONY (tel.:0 801 382 462) ? Ja w pierwszej kolejności starałbym się poszukać rozwiązania, które nie pozbawi mnie (na jakiś czas) urządzenia. Czy robiłeś rest danych (przywracanie ustawień domyślnych/fabrycznych) ? 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
stopek_
Poszukiwacz

Reset ustawień to była pierwsza rzecz jaką zrobiłem, gdy pojawiły się problemy.

Dziękuję za numer telefonu, spróbuję tam zadzwonić po południu i napiszę czego się dowiedziałem. 

profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry, 

 

jagpol, przykro mi, jeżeli z jakiegokolwiek powodu poczułeś się urażony. Jednak zdecydowanie proszę, byś nie używał ironii w stosunku do innych użytkowników. 

 

Pozdrawiam serdecznie, 

 

Karolina_L.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Daj znać - liczę, że uda się rozwiązać ten problem. Bo jest to bardzo dziwny problem. Powodzenia - tablet S z Ice Cream Sandwich fajnie mi śmigał :slight_smile: 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
stopek_
Poszukiwacz

No więc jestem po rozmowie z pracownikiem infolinii i jedyna rada jakiej mi udzielił to, aby spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, co zrobiłem już wczoraj.

Ponieważ nie miał innych pomysłów, powiedział że kieruje sprawę na wyższy szczebel i na dniach powinienem dostać jakąś konkretniejszą odpowiedź.

Tak, że zaczyna się robić ciekawie:smileyhappy:

mare37
Użytkownik

Masz nauczke aby nie kupowac tabletow z drugiej reki a juz sony z przestarzalym systemem to juz w ogole :))
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Ja doceniam takich ludzi. Bo gdyby nie oni, to miałbym w domu tony sprzętu, który by tylko leżał. 

ICS i nie jest to przestarzałym systemem. To GOOGLE spowodowało, że ten system nie jest już świeży. Nic ciekawego i sensownego nie pojawiło się w 4.1, 4.2, 4.3 i 4.4 - na co zresztą wskazuje nazewnictwo. Drobnostki je różni. Prawda jest taka, że nie ma producenta (w każdym systemie), który by cały czas wspierał swoje produktu. Przykład: Google aktualizuje maksymalnie dwa lata swoje nexusy. Apple nie zaoferował iOS7 dla iPhone'a 3GS. O MS nie będę się wypowiadać bo szkoda pisać.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

iOS7 byłby nie lada problemem dla iphone 3GS. Zwyczajnie za słaba sepcyfikacja urządzenia dla tego systemu, stąd rezygnacja ze wsparcia (iPhone4 działa, ale odczuwalnie wolniej niż na iOS6). Mimo wszystko GS3 do wersji iOS6 był wspierany, a to przecież słuchawka z 2009 roku. 

 

Polityki aktualizacji dla urządzeń z Andriodem szczerze nie rozumiem. Nawet w obrębie produktów jednego producenta mamy urządzenia z różnymi wersjami systemu (mimo, że sprzętowo to dość podobne urządzenia i zapewne wymagania systemu spełniają). 

 

Ile urządzeń, tyle wersji tego systemu...szkoda, że w momencie gdy Google wypuszcza nową aktualizację, nie można jej przynajmniej próbować zainstalować na każdym urządzeniu z Androidem.