anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Xparia Tablet s android 4.1

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
Ergo5218
Poszukiwacz

Xparia Tablet s android 4.1

Czy wiadomo coś na temat aktualizacji do android 4.1? W necie pojawia się parę informacji na ten temat, ale wszystkie są na poziomie domniemań.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.pl_PL.title
bart132
Poszukiwacz

Chciałbym zwrócić uwagę, że to właśnie Sony jest stawiany za jednego z producentów, którzy dbają o klientów i dostarczają im aktualizacji. Wystarczy spojrzeć, że Sony Tablet S, który wyszedł już naprawdę dobry czas temu całkiem niedawno otrzymał aktualizację do większości funkcji z Sony Xperia Tablet S.


Aktualizacji spodziewałbym się - to tylko moje jakieś luźne przemyślenia - w marcu/kwietniu. Mam natomiast potwierdzone, że na pewno będzie - więc trzeba czekać.

Zapraszam na VAIOBlog.pl

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15
profile.country.pl_PL.title
Ergo5218
Poszukiwacz

Odpowiedź podobna jak na anglojęzycznych forach, tzn jej brak. Mam przedziwne wrażenie, że sony ma w głębokim poważaniu ludzi, którzy zakupili ich sprzęt. Już nawet Koreańczycy pod tym względem są o niebo poważniejszą firmą.


Nie oszukujmy się Xperia Tablet s ma sporo wad, takich jak bardzo słabe wi-fi, migoczący obraz, częste restarty aplikacji za względu na błędy. Już chyba najwyższa pora, aby naprawić to, co nie poszło w 4.0.4


Message was edited by: Ergo5218

profile.country.pl_PL.title
bart132
Poszukiwacz

Chciałbym zwrócić uwagę, że to właśnie Sony jest stawiany za jednego z producentów, którzy dbają o klientów i dostarczają im aktualizacji. Wystarczy spojrzeć, że Sony Tablet S, który wyszedł już naprawdę dobry czas temu całkiem niedawno otrzymał aktualizację do większości funkcji z Sony Xperia Tablet S.


Aktualizacji spodziewałbym się - to tylko moje jakieś luźne przemyślenia - w marcu/kwietniu. Mam natomiast potwierdzone, że na pewno będzie - więc trzeba czekać.

Zapraszam na VAIOBlog.pl
profile.country.pl_PL.title
Ergo5218
Poszukiwacz

bart132 mam zgoła odmienne zdanie na temat troski Sony o swoich klientów. MZ mają na nich totalny zlew. Praktycznie wszystkie tablety high-end mają już od jakiegś czasu androida 4.1, mimo iż nie posiadały takich błędów jak Xperia.


W każdym razie zgodnie z zapowiedzią Sony, którą nota bene zdjęto ze strony, poczekam do 10 maja na aktualizację, a jeśli ona nie nastąpi, ewentualnie nie zostaną naprawione błędy, to odsyłam do Sony moją xperię z tytułu rękojmi.


Tak na marginesie wszyscy którzy wysyłają swoje tablety do naprawy na podstawie gwarancji, za własne pieniądze do Francji robią błąd. Znacznie lepiej jest zwrócić się do polskiego sprzedawcy z roszczeniem z tytułu rękojmi (w przepadku firm) ewentualnie z tytułu niezgodności towaru z umową. Krótsze terminy, brak horendalnych opłat za przesyłkę, walczy się z polskim sprzedawcą i przed polskimi sądami.

profile.country.pl_PL.title
Ergo5218
Poszukiwacz

Tak sobie czekam na aktualizację do androida 4.1, zabijając czas czytaniem anglojęzycznych forum na ten temat i dochodzę do wniosku, że panowie z Sony powinni przerzucić się na produkcję dachówek, bo tablety zdecydowanie ich przerastają. Ewentualnie mają swoich klientów w poważaniu.


Na marginesie zastanwaiam się jaką ten bardziew xperia tablet s miała sprzedawalność w Polsce i czy przypadkiem nie jestem jedynym userem, który nabył ten wynalazek. To by tłumaczyło telefon z sony center potwierdzający, czy napewno chcę to kupić i wahanie w głosie sprzedawcy.


Jeśli jednak nie jestem sam, bardzo prosze o informację, czy ktoś reflektuje na założenie na Facebooku fanpage'a Xperii mówimy nie, albo czegoś podobnego.


1237486705845.jpg


Message was edited by: Ergo5218

profile.country.pl_PL.title
Ergo5218
Poszukiwacz

Mam wrażenie, że nijaki reptile64 na anglojęzycznym forum dotarł do sedna sprawy:


"So... just my thoughts about Sony's policy

Xperia Tablet S with 4.1 > less sales for Xperia Tablet Z

So they are gonna release Tablet Z, some of us Tablet S owners are gonna buy it and shortly after that they will update it! Sounds reasonable right? Also a Tablet S with 4.1 and a lower price will be a better deal for some new customers but with 4.0.3 and lots of bugs some will pay extra to get the new one!"


http://community.sony.com/t5/Sony-Tablet/Sony-Xperia-Tablet-Update-Jelly-Bean/td-p/100553/page/19


Szanowni panowie moderatorzy, ktoś potrafi cokolwiek sensownego na ten temat napisać?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jako 3 miesięczny użytkownik Tabletu Xperia S, nie bardzo odczuwam potrzeby kolejnych aktualizacji, zresztą nawet nie odczułem specjalnej różnicy po aktualizacji do 4.0.3.

Do moich wymagań wystarcza to, co jest. :slight_smile:


W kwestii restartów aplikacji - np. w przypadku Chrome, sama aplikacja się sypała, nie była to wina tabletu. Po aktualizacji Chrome'a jest znacznie bardziej stabilnie.


Co do spekulacji na anglojęzycznym forum, to nie wiem czy po jednej, spekulacyjnej wypowiedzi, jest sens o tym debatować. Szczególnie, że na tym samym anglojęzycznym forum można wyczytać, że aktualizacja ma się ukazać na przełomie kwietnia i maja, a póki co to rozpoczął się dopiero drugi tydzień kwietnia.


Pozdrawiam,

profile.country.pl_PL.title
Ergo5218
Poszukiwacz

Wygląda na to, że mamy zupełnie inne tablety. U mnie:

- zdarzają sie restatry nawet prze używaniu aplikacji wgranych przez sony

- wi-fi jest bardzo słabe, potrafi gubić sygnał

- zdarzają się zwisy trwające 3-4 sekundy, takie fajne białe kułeczko pojawia się na czarnym tle.


Na marginesie to nie jest tablet za 300 zł z biedronki, za swój dałem prawie 2400 zł, a to zdecydowanie za dużo żeby wybaczać takie niedoróbki.


Powiadasz, że na formum jest link o aktualizacji na przełomie kwietnia i maja. Bardzo proszę pokaż mi ten post podając do niego link. Drobna podpowiedź, już go nie znajdziesz, bo sony już go zdjęło.


Ten tablet to moje pierwsze spotkanie z Sony i zdecydowanie ostatnie.


profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ergo5218 wrote:


Powiadasz, że na formum jest link o aktualizacji na przełomie kwietnia i maja. Bardzo proszę pokaż mi ten post podając do niego link. Drobna podpowiedź, już go nie znajdziesz, bo sony już go zdjęło.



Kliknij raz jeszcze w swój link na górze, a następnie otwórz proszę pierwszą stronę wątku.


Znajdziesz tam wypowiedź:


PeterT:

Community Manager

Posts: 790

Registered: ‎11-12-2012

Re: Sony Xperia Tablet Update - Jelly Bean

Options

‎03-04-2013 12:52 PM

Zer0K3wL2 ,

I would like to request that you stop using profanity within this Community.

2nd I would like to apologize for the delay in response. I am still trying to reproduce your issue but it has proven a little difficult.

3rd Jelly bean should be release for the Xperia Tablet end of April or May of this year.

4th Please post your questions on the correct thread.

Thank you for your understanding.

Sony Community Manager

Sr. Software Engineer

Peter Tat


I proszę, staraj się być bardziej precyzyjny bo wprowadzasz Użytkowników w błąd.

Nikt nic nie usunął.


Serdecznie pozdrawiam :slight_smile:

Message was edited by: Lajam.

profile.country.en_GB.title
Pshemkovski
Poszukiwacz

Lajam uważam że częściowo Masz rację i też wprowadzasz w błąd użytkowników. Jak wchodzisz na sony . com community jest dział sony tablet. Składa się on z dwóch podstron tematycznych. "Sony Tablet - Announcements" i "Sony Tablet".

W tym pierwszym dziale team sony ( administratorzy, osoby powiązane z obsługą techniczną i softem ) umieszczają nowości, ogłoszenia. I tak - jest tam stara informacja o aktualizacji do 4.0.3 realease 5 dla sony tablet s , informacja dla xperia tablet s i inne info. Była też tam informacja o aktualizacji xperia tablet s do jelly bean i braku planów aktualizacji sony tablet s. Poniżej link gdzie była ta informacja ( jak pewnie widać była zamieszczona w tym pierwszym dziale). Admini z sony community upierają się ze post nie został skasowany. Został ukryty. Tak czy siak nie ma do niego dostępu i wyglada na to że coś się zmienilo. Chodziło własnie o tą informację.

http://community.sony.com/t5/Sony-Tablet-Announcements/Jelly-Bean-Release-Schedule/m-p/102681#U10268....

Ty zaproponowałeś link rozmowy z tego drugiego działu . W tym drugim dziale wypowiadają się użytkownicy i ewentualnie administratorzy odpowiadają . Ma on mniejszy priorytet niż ten pierwszy dział tematyczny.

W poprzednim poście pisaleś również o Twoim stosunku do aktualizacji. Masz rację i popieram . Niech już zostanie ten stary system operacyjny ale domagam się poprawek jeśli stwierdzę jakieś problemy z systemem. Ja swój tablet mam od 17 miesięcy i sądzę ze 3 miesiące to za mało żeby móc powiedziec coś więcej o komforcie używania w przeciągu tylko jednej aktualizacji.

Z drugiej strony trochę trudno mi było dostosować swój tablet do własnych potrzeb. Zeby móc używać dysku zewnętrznego i karty sdxc 64gb którą nie obsługiwał mój tablet musiałem kombinować. Tymczasem nie mogę założyć konta w tablecie na polskę w playstation mobile i video unlimited by uczciwie z nich korzystać i płacić za zakupione rzeczy. Przy kontakcie z sony support polski oddział odsyła mnie do uk i na odwrót. Nie chciałbym nikogo obwiniać ani oceniać. Chcę wyrazic tylko swoje zdanie.Jako użytkownik czuję się niepewnie i niedoinformowany przez sony. Nie ma żadnych informacji a jak już są to w dniu aktualizacji albo tak jak w naszym polskim oddziale nawet pozniej niż była aktualizacja.Nie powinno tak być. Pozdrawiam

Pshemkovski