Join now - be part of our community!

Sony Bravia KD-55XG9505

profile.country.PL.title
andrzejbanas
Explorer

Sony Bravia KD-55XG9505

Dzień dobry!

Od dwóch miesięcy telewizor model Sony Bravia KD-55XG9505 wiesza mi się przy przełączaniu kanałów, tzn włączony jest np kanał 1 i chce przełączyć na jakis dowolny wówczas na ekranie pokazują się kolejno kanały ale telewizor ich nie załącza. Po resecie czasami telewizor poprawnie chodzi pół dnia a czasami po minucie dzieje się to samo.Oprogramowanie jest najnowsze, próbowałem też przywracać ustawienia początkowe , ale problemy wracaja. Proszę o pomoc.

Pzdr

Andrzej    

5 REPLIES 5
profile.country.GB.title
lukkuz
New

Original problem description in EN:

Good morning!

For two months, the TV model Sony Bravia KD-55XG9505 hangs when switching channels, i.e. channel 1 is on and wants to switch to any one, then the screen shows the channels in turn, but the TV does not turn them on. After a reset, sometimes the TV walks half a day correctly and sometimes the same thing happens after a minute. The software is the latest, I also tried to restore the initial settings, but the problems return. Please help

 


I've got same issue on my 55XG8596. Everything is updated and factory reset was done as well.

Any help appreciated.

lukkuz

 

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry, Andrzeju, czy kontaktowałeś się już w tej sprawie z Sony Support? Można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://bit.ly/2t8AqP9
Pozdrawiam, Agnieszka_J
 

profile.country.PL.title
andrzejbanas
Explorer

Tak, dzwoniłem już do serwisu i teraz czekam na technika. W przeciągu trzech dni ma się ktoś z serwisu do mnie odezwać.

Pzdr

Andrzej

profile.country.GB.title
lukkuz
New

Super, dzięki za informację. Jeśli to nie problem, to odezwę się w
przyszłym tygodniu -- ciekawy jestem jakie rozwiązanie Ci zaproponują.

Pozdrawiam,
LK
profile.country.PL.title
andrzejbanas
Explorer

Witam!

Serwisant zalecił mi zainstalować nowy soft link tu: https://www.sony.pl/electronics/support/lcd-tvs-android-xg95xx_x95xxg-series/kd-55xg9505/downloads/0... , następnie po instalacji powrócić do ustawień fabrycznych i ponownie przeprowadzić procedurę instalacyjną programów, wifi itp. teraz działa dobrze.

pzdr

Andrzej