anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
slawomir.marczak
Użytkownik

XR-55X94J i karta CI+ od UPC

Kupiłem tv XR-55X94J tydzień temu i wszystko byłoby OK ale minusem jest pikselizacja na kanałach kablowych UPC przy korzystaniu z karty CI+. Pojawia się niespodziewanie w różnych sytuacjach. Nawet na kanałach niekodowanych np. TVP1 też jest. Czasami po porannym uruchomieniu (cała noc standby) nic nie można oglądać. Trzeba wyłączyć tv z zasilania. Mam trzy karty w domu, na różnych tv (Samsung full HD, Panasonic 4k) ale w nich pracują OK. Nie pomaga zmiana kart, reset tv do ustawień początkowych, zmiany ustawień. 

Spotkał się ktoś z taką sytuacją w tym tv  i czy jest na to jakaś recepta?

820 ODPOW. 820
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Pisze jeszcze raz bo prawie nikt tu nie czyta całej zgromadzonej tu wiedzy tylko od nowa wymyśla koło . Na nowych dekoderach typu Box czyli only stream da się je obsługiwać jednym pilotem tym od telewizora i to przez Bluetooth . Wyjaśniałem wcześniej jak to zrobić i działa genialnie . Obecnie tunery mają lepsze parametry niż te telewizory z 2021 nowszy android więcej RAMu lepszy procesor , wszystko upscalowane do 4k i chyba nie muszę już po raz kolejny pisać że pauza przewijanie planowanie aplikacje itd na module masz tylko prosty sygnał antenowy bez niczego .

profile.country.PL.title
Truman_Show
Użytkownik

Czyli fakt, że kupuję urządzenie, w którym jedna z funkcji po czasie przestaje działać to nie problem?

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Oczywiście że problem ale jak widzisz świat idzie w stronę streamingu a Sony już tyle lat nie rozwiązało tego problemu . Szkoda na to czasu i życia jak czytam że ktoś już 3 płytę wymienia a ja już dawno na stream i mam to gdzieś . Ja widzę generalnie same zalety i lepszy obraz na PlayBox tv, Netflixy i inne też mam na tym boksie w tv już nie mam żadnych aplikacji bo z boxa nawet Atmos jest lepszy ja polecam się przełamać i dać sobie spokój skoro Sony nas olewa 

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Mirecore wkońcu ktoś piszę do rzeczy, nie jakieś kondensatory do wymiany tylko stary procek.
Streaming to przyszłość i można używać albo zewnętrznych boxów albo używać aplikacji zainstalowanych w TV SONY np. UPC TV Go, play TV now i inne i obraz jest lepszy niż po koncentryku.
Generalnie nawet Canal plus odpalił kanały Canalplus extra 1-7 na aplikacji związane z ligą mistrzów, satelita i tv kablowa, naziemna to archaizm.
Oczywiście, że SONY wypuściło bubel, nie powinno mieć to miejsca, ale nigdy tego już nie poprawią i póki będą płyty będą je wymieniać, ale tylko na gwarancji. Później powiedzą, że płyty się skończyły i będzie dla nich po temacie.
Nauczką dla SONY było by masowe składanie reklamacji z tytułu rękojmi, a większość tego nie wie i korzysta z gwarancji. A gwarancja jest producenta i producent robi co mu pasuje i co jest dla niego najtańsze.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Jest update 

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Który jest już znany od kilku tygodni i kompletnie nic nie wnosi.

Sony po raz czwarty chce mi płytę główną wymienić. Dalej twierdzą, że jest
to rozwiązanie problemu.
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

A to ja zacofany :))) a czy Android 10 był czy to właśnie w tym update przyszedł ? Bo nie pamiętam jaki był fabrycznie ale chyba 9 . Dodam tylko że na PlayBox okrągłym  jest Android 11 a na kwadratowym co dają do multiroom 12 

profile.country.PL.title
karoleczek90
Poszukiwacz

Bo jest rozwiązanie ale na chwilę tego nie powiedzieli :wink:

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Serwis MIK-RADOM wykonuje polecenia zalecenia od SONY. CI przekazują dalej do serwisu podwykonawczego i tak się kręci. Nikogo nie interesuje rozwiązanie problemu. To jest rozwiązanie na chwilę. Jeśli ktoś będzie miał czwartą płytę główną to jest oczywiste.
Problem nie został poważnie potraktowany, bo mały odsetek ludzi na całym świecie używa modułów CAM. Używają albo dekoderów albo streamingów.
Wyciągnijcie wnioski na przyszłość i zacznijcie korzystać z rękojmi, a nie gwarancji producenta.
Wszyscy co zakupili telewizor w ciągu 24 miesięcy mogą w każdej chwili zgłosić niezgodność towaru z umową do sklepu.

profile.country.PL.title
myk6414
Poszukiwacz

Jak mam użyć rękojmi, jak druga awaria płyty głównej zdarzyła się dwa lata
po zakupie.

Oczywiście ze za pierwszym razem skorzystałem z rękojmi (Media Expert) i
sprzedawca powiedział że naprawi. Drugi raz, płyta padła już po dwóch
latach od zakupu. Wykpili się, kazali dzwonić bezpośrednio do serwisu. Sony
kazało wymienić płytę. Minęło pół roku, znów płyta padła.

Jak masz jakieś pomysły, poparte odpowiednimi przepisami, czekam na
propozycje.