anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Karta SD

profile.country.en_GB.title
_mariusz_
Początkujący

Karta SD

A mnie zastanawia jeszcze jaką kartę SD obsłuzy tablet o maksymalnym rozmiarze. Mam bardzo duużo zdjęć (chciałbym mieć jak najwiecej na tablecie) i przymierzam sie do kupna karty SD 64 GB. Tylko pytanie: czy tablet będzie widział kartę o takiej pojemności?

10 ODPOW. 10
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

A mnie zastanawia jeszcze jaką kartę SD obsłuzy tablet o maksymalnym rozmiarze. Mam bardzo duużo zdjęć (chciałbym mieć jak najwiecej na tablecie) i przymierzam sie do kupna karty SD 64 GB. Tylko pytanie: czy tablet będzie widział kartę o takiej pojemności?


Za instrukcją:
"Przeprowadzono testy dostępnych kart pamięci SD (o maksymalnej pojemności 2 GB) oraz kart pamięci SDHC (o
maksymalnej pojemności 32 GB) zgodnie ze stanem na wrzesień 2011 r. i stwierdzono ich zgodność z
opisywanym tabletem. Nie można jednak zagwarantować, że wszystkie karty pamięci SD lub karty pamięci SDHC
będą zgodne z posiadanym tabletem."
Więc 32GB działać powinno bez problemów. A co z 64? Myślę,że najlepiej będzie dorwać kartę takiej pojemności i sprawdzić. Niestety nie znam nikogo, kto by takową posiadał :c18

Sam zamierzam zakupić dużą SD, ale chyba się skuszę na microSD, bo wtedy mogę używać i w telefonie i w tablecie (przez adapter, który mam).

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

à propos pamięci, mam wersję tabletu 16gb, ku mojemu zdziwieniu w ustawieniach urządzenia znalazłem informację, że używam 4gb pamięci z 8gb dostępnych... o co chodzi? gdzie się podziało pozostałe 8gb?

profile.country.pl_PL.title
bart132
Poszukiwacz

destin6 napisał(a):

à propos pamięci, mam wersję tabletu 16gb, ku mojemu zdziwieniu w ustawieniach urządzenia znalazłem informację, że używam 4gb pamięci z 8gb dostępnych... o co chodzi? gdzie się podziało pozostałe 8gb?



Z uwagi na fakt, że w wersji 16 GB całe 9 GB przeznaczone jest na osobiste rzeczy - np. zdjęcia , 4 GB na aplikacje pobierane, a cały system to 1.7 GB.

Zapraszam na VAIOBlog.pl
profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

dziękuje za wytłumaczenie :thumbsup:

profile.country.en_GB.title
_mariusz_
Początkujący

Zapytałem Pana w Media Markt o maksymalny rozmiar karty SD do tabletu - zaniemówił przez chwilę, nastepnie wykonał telefon i odpowiedział mi ze maksymalnie tablet obsłuży kartę o rozmiarze 32 GB. Trochę szkoda...

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Zawsze można używać kilku kart... ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Zapytałem Pana w Media Markt o maksymalny rozmiar karty SD do tabletu - zaniemówił przez chwilę, nastepnie wykonał telefon i odpowiedział mi ze maksymalnie tablet obsłuży kartę o rozmiarze 32 GB. Trochę szkoda...


Ja myślę, że pan w media markt nie jest idealnym źródłem wiedzy. Coś jak wikipedia..... :c2

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
_mariusz_
Początkujący

kris napisał(a):

pan w media markt nie jest idealnym źródłem wiedzy. Coś jak wikipedia..... :c2




Całkiem mozliwe :) Ps jednak udało mi sie potwierdzić ze tablet nie obsługuje kart SDXC. Trzeba będzie jednak robic tak jak napisał Lajam. Pozdrawiam

profile.country.en_GB.title
Pshemkovski
Poszukiwacz

Witam wszystkich na forum.Mi udało sie skonfigurowac 64 gb microSDXC tak, zeby dzialala z moją s-ką. Trzeba zmienić format karty ze stockowej exFat na Fat32. Najpierw sformatowalem ją na kompie. Poszlo. Bylo fat32 ale z karty sie zrobila 32gb .Gdzies wyczytalem że windows wprowadzil ograniczenia w fat32 do 32gb ale jakby sie uprzeć to mozna wiecej odczytać poprzez odpowiednie aplikacje do formatu albo inny system operacyjny. Sformatowalem więc karte w swoim arcu s. Fona podlaczylem do kompa wrzucilem dane i teraz tablet i telefon widzą ja jako okolo 60gb. video, muzykę, pdfy, zdjecia odtwarza z karty przez fabryczne aplikacje także.
Szczegóły : sgpt11pl/s, ICS 4.0.3 preroot, karta z adapterem Sandisk mobile ultra microSDXC I 64gb uhs speed class 1, class 10. / Pozdawiam