anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Modem 3G USB, a Tablet SONY S

profile.country.pl_PL.title
pieksiu
Początkujący

Modem 3G USB, a Tablet SONY S

WITAM
MAM PYTANKO
MAM TABLET SONY Tablet S 16 GB Model:: SGPT111PL
CZY obsługuje on modemy 3G przez USB, I JAKIEI FIRMY POWINIENEM KUPIC

POZDROWIONKA

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

pieksiu napisał(a):

WITAM
MAM PYTANKO
MAM TABLET SONY Tablet S 16 GB Model:: SGPT111PL
CZY obsługuje on modemy 3G przez USB, I JAKIEI FIRMY POWINIENEM KUPIC

POZDROWIONKA


Nie, nie obsługuje. I nie tyle tablet sony, co po prostu android ma z tym problem. Problem polega na tym, że sterowniki zaszyte w modemach są pod windows'a, a nie pod androida.

Ja mam 32GB WiFi. I problem braku internetu rozwiązałem modemem MiFi, czyli urządzeniem, do którego wkładamy kartę sim (internet) i urządzenie to 'generuje' sygnał WiFi. Małe. Niedrogie. Ja kupiłem za 150zł Huawei E5832. Są też takie urządzenie dostępne jako modem przy podpisywaniu umów z operatorem komórkowym (na bank ma Play i Orange).
Polecam to rozwiązanie :D

zresztą na ten temat dyskutowaliśmy tutaj:
https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=317&t=11639
https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=317&t=11862
https://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=317&t=11727

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Michallll
Początkujący

To i ja się przyłączę do pytania ;)

Mój Sony (SGPT111PL) chyba wykrywa modem huawei e173s-2 ponieważ po podłączeniu zaczyna migać niebieska dioda tak jak by wyszukiwał sieci.

Mój problem jednak dotyczy braku w ustawieniach zakładki "Mobile Network" i tu pytanie czy da się ją jakoś włączyć :)? Ew czy jest jakaś aplikacja, która zastąpi tą zakładkę? W grę wchodzą również zmiany po zrootowaniu tabletu... ;)

Ew czy w ICS będzie ona dostępna lub czy pojawi się możliwość wykorzystania telefonu komórkowego jako modemu po BT (wiem że taka możliwość w androidzie jest)?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Ale niebieska dioda (w moim hułałeju) oznacza: "mam zasilanie". A do działania potrzebne są STEROWNIKI. Które w modemach są dla windowsów (i pewnie maców). Problem jest przede wszystkim w samych urządzeniach, a nie w androidzie.

Ja polecam modem (np.hułałeja) MIFI, czyli podręczny routerek wifi. Mam. Korzystam. Polecam, tym którzy nie mogą robić tethernigu w telefonie

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Michallll
Początkujący

kris, a ten modem mifi działa jak zwykłe AP czy jako ad-hoc? Bo u mnie coś nie chce śmigać połączenie adhoc jeżeli mam włączone szyfrowanie WEP/WPA 😕


Co do stanu modemu znalazłem taki opis:
Dwa mignięcia w kolorze zielonym co trzy sekundy:
Modem USB jest włączony.

Jedno mignięcie w kolorze zielonym co trzy sekundy:
Modem USB rejestruje się w sieci 2G.

Jedno mignięcie w kolorze niebieskim co trzy sekundy:
Modem USB rejestruje się w sieci 3G lub 3G+.

Ciągłe światło w kolorze zielonym: Modem USB jest
podłączony do sieci 2G.

Ciągłe światło w kolorze niebieskim: Modem USB jest
podłączony do sieci 3G.

Ciągłe światło w kolorze niebieskozielonym: Modem
USB jest podłączony do sieci 3G+.



http://www.bez-kabli.pl/printview.php?t=31022&start=0

Czyli w moim przypadku teoretycznie modem rejestruje się do sieci 3G, czyli adek ma sterowniki. Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Problemem jest brak zakładki "Mobile Network"

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Dziwne z tymi kolorami bo, z tego co pamiętam mój hułałej połączenie określał zielonym kolorem :?

Michallll napisał(a):

kris, a ten modem mifi działa jak zwykłe AP czy jako ad-hoc? Bo u mnie coś nie chce śmigać połączenie adhoc jeżeli mam włączone szyfrowanie WEP/WPA 😕


Ja mam szyfrowanie (nie pamiętam jakie dokładnie) i działa. Nie wiem, czym różni się access point od ad-hoc, ale zasada jest prosta: wkładam kartę sim do modemu (MIFI), włączam modem, włączam wifi w tablecie, łączę się z modemem (podając hasło). Czyli obchodzę problem sterowników w klasycznych modemach usb, przez zmianę na modem MiFi.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Michallll
Początkujący

U mnie jest zielony kolor dla edge i niebieski dla 3G (sprawdzałem na różnych sieciach).

A jeżeli chodzi o ad-hoc to problemem na początku było ogólnie połączenie do takiej sieci. Tablet wcale ich nie widział, dopiero po "zmianach w systemie" zaskoczyło (m.in. wymaganr było z ciągnięcie blokady roota).

A mógłbyś mi polecić jakiś router mifi i ew napisać ile czasu trzyma bateria w takich urządzeniach? Zastanawiałem się jeszcze nad telefonem z symbianem lub androidem i udostępniać w ten sposób połączenie, tyle że tworzona jest wtedy sieć ad-hoc.

Obecnie w ten sposób używam HTC Kaiser udostępniając połączenie, ale bez zabezpieczenia WEP/WPA taki internet lubi ściągać otoczenie... ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Michallll napisał(a):


A jeżeli chodzi o ad-hoc to problemem na początku było ogólnie połączenie do takiej sieci. Tablet wcale ich nie widział, dopiero po "zmianach w systemie" zaskoczyło (m.in. wymaganr było z ciągnięcie blokady roota).

:shock:
a miałeś/masz aktualny system ? 3.2 RS2 ?
Nie wyobrażam sobie rootowania tylko dlatego, że tablet nie łączy się z wifi....

Mój routerek to Huawei E5832. Trzyma ok 4 godzin non stop używania. Może troszkę dłużej. Jak padnie to sobie tabletem podładuję (ładowanie przez USB). Wtedy router nie wysyła sygnału. Ale kabelek usb jest mały, więc mam go przy sobie. Można też dokupić baterię. Jest w miarę cienka, więc dodatkowy zapas energii może być w zasięgu ręki.



Michallll napisał(a):

Zastanawiałem się jeszcze nad telefonem z symbianem lub androidem i udostępniać w ten sposób połączenie, tyle że tworzona jest wtedy sieć ad-hoc.

Obecnie w ten sposób używam HTC Kaiser udostępniając połączenie, ale bez zabezpieczenia WEP/WPA taki internet lubi ściągać otoczenie... ;)


Na symbianie jest tylko jeden soft i u mnie on nie działa (nie generuje sygnału wifi).
Nie wiem, jak to działa w Twoim htc (nie znam tego telefonu), ale wydaje mi się, że telefony, które mają tethering, mają też szyfrowanie. Choćby najprostsze. Głównym minusem jest mocne zasysanie baterii. Mocne.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
Michallll
Początkujący

a miałeś/masz aktualny system ? 3.2 RS2 ?
Nie wyobrażam sobie rootowania tylko dlatego, że tablet nie łączy się z wifi....


Miałem ;) Połączenie do sieci ad-hoc nie śmigało :) Czyli np telefon komórkowy/laptop <=> tablet. Normalne połączenie do AP śmiga.

No nic, poczekam do końca maja na ICS'a i zobacze czy będzie śmigać łączenie się z internetem poprzez BT (jak czytałem prędkość powinna być około 2Mb/s więc wystarczająca dla połączeń 3G). Jeżeli nie to sprzedam modem USB i trochę dołożę właśnie do Huawei E5832 bo jak widzę jest w dość przystępnej cenie na allegro ;)

Jak rozumiem można go ładować z tabletu poprzez USB :) ?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Michallll napisał(a):

Jak rozumiem można go ładować z tabletu poprzez USB :)?

Tak. Ale musisz mieć kabelek/przejściówkę microUSB (czy jak się to złącze w tablecie nazywa) => usb. Ja mam taki kabelek i właśnie tak czasami się ratuję :smileythumbsup:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer