anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Tablet Xperia Z- utrata połączenia z siecią GSM po aktualizacji softu 4.3

profile.country.pl_PL.title
karolgorecki000
Nowicjusz

Tablet Xperia Z- utrata połączenia z siecią GSM po aktualizacji softu 4.3

Cześć

wątek dotyczy urządzenia Xperia Tablet Z z modułem 3G+.

Po ostatniej, styczniowej 2014 aktualizacji oprogramowania układowego do wersji 4.3 mój tablet samoistnie traci zasięg (sygnalizator zasięgu pokazuje brak zasięgu) pomimo, że jestem w takim miejscu gdzie zasięg jest silny a smartfon który leży obok i jest w tej samej sieci (ten sam operator) pokazuje pełen zasięg. Znalazłem rozwiązanie tymczasowe czyli przełączam go na 2G, tablet znajduje sieć i potem znów na 3G- z tego wynika, że nie jest to problem po stronie operatora gdyż gdyby był, tablet nie mógłby zalogować się do sieci skoro hipotetycznie byłbym w miejscu gdzie zasięgu nie ma.

Z ważnych informacji, kilka dni temu miałem w rękach drugi tablet Xperia Z który miał dokładnie taki sam problem który powstał po aktualizacji softu dlatego uważam, że błąd jest w systemie.

Mam nadzieję, że ktoś z firmy Sony to czyta i znajdzie jakieś rozwiązanie :slight_smile:

Podpowiem, że pomimo, iż mam w urządzeniu wyłącznie modół 3G+, w nowym sofcie 4.3 znajduje się możliwość przełączenia na LTE (uprzedzam pytanie, wybieram jedynie 2G i 3G), nie wydaje mi się by w starszej wersji softu było LTE zatem być może przyczyna tkwi po ostatnich modyfikacjach w tej części softu. Czy tak jest, nie wiem, opisuję tylko moje spostrzeżenia które być może pomogą programistom w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Dzień dobry, 

 

Twój problem dotyczy telefonu Sony. Najlepiej będzie, jeśli skontaktujesz się bezpośrednio z infolinią Sony Mobile

telefon +48 22 22 77 444,
e-mail: questions.pl@support.sonymobile.com

 

Mam nadzieję, że pomogą Ci w rozwiązaniu tego problemu.

 

Pozdrawiam serdecznie, 

 

Karolina_L.

darzec
Poszukiwacz

Witam, ja również po ostatniej aktualizacji oprogramowania mam problem ze zrywaniem połączenia gsm w modelu SGP 321, przetestowałem to zarówno przy ustawieniu połączenia 3g jak i 2g. Po ręcznym przełączanieu w ustawieniach trybu sieci czy też ponownego wyboru usugodawcy zasięg się pojawia (zasięg jest parę godzin 4-5). Po czy ponownie znika i tylko manipulacje w ustawieniach lub wyłączenie tabletu i ponowne włączenie przywraca stan na kilka godzin normalny. Drugim defektem który zauważyłem po aktualizacji to miganie ekranu przy rozwiniętej klawiaturze podczas pisania oraz podczas przełączania między zakładkami, podczas powrotu do wcześniejszej otwartej zakładki obraz jest czarny i dopiero dotknięcie ekranu powoduje jego wyświetlenie (nie chodzi tu to wygaszacz). Wszystkie ty objawy nie występowały przed aktualizacją.
darzec
Poszukiwacz

Najnowsza łatka do softu 4.3 wniosła poprawki, zrywanie połączenia GSM ustało.
fryderyk
Poszukiwacz

Mój jeszcze nie znajduje tej aktualizacji niestety. Jak jej szukać?
Tagi (1)
darzec
Poszukiwacz

U mnie automatycznie pobrał tablet aktualizacje. Ja aktualnie posiadam kompilacje 10.4.1.B.0.101 Możesz sprawdzić to w zakładce "informacje o tablecie".