anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Znikajace ikony (Tablet S)

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
eTom52
Początkujący

Znikajace ikony (Tablet S)

Po wylaczeniu zasilania (calkowite wylaczenie tabletu) i ponownym zalaczeniu, brakuje na pulpitach niektorych ikon programow.

Zawsze "znikaja" tylko ikony programow, ktore przenioslem z pamieci tabletu do 'pamieci wewnetrznej USB'.

Nie jestem na 100% pewien, ale ten blad nie wystepowal przed ostatnia "mala" aktualizacja firmware.

Moze to ktos potwierdzic - czy to tylko u mnie cos jest nie tak ?

Message was edited by: eTom52

Tagi (5)
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.en_GB.title
Pshemkovski
Poszukiwacz

W takim razie aktualizacja home launcher for sony tablet 4.1.0036 naprawia problem ze znikającymi ikonami z pulpitu - potwierdzono

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
profile.country.pl_PL.title
destin6
Poszukiwacz

U mnie jest tak samo po aktualizacji. Narazie nie mam pojęcia jak to naprawić, chyba musimy poczekać na następną aktualizacje :wink:

Message was edited by: destin6

Message was edited by: destin6

profile.country.pl_PL.title
eTom52
Początkujący

Dostalem taka odpowiedz z pomocy technicznej Sony :

Prosze o wykonanie poniższych instrukcji, ostatnią opcję proszę wykonać jeśli problem będzie nadal występował.

A) Proszę najpierw przytrzymać przycisk włączający przez 10 sekund, a następnie proszę go puścić i spróbować normalnie włączyć tablet.
Jeżeli problem nie został rozwiązany, proszę wykonać reset.

B) W tym celu proszę spinaczem do papieru nacisnąć przycisk reset.
Znajduje się on z prawej strony urządzenia. Następnie proszę spróbować włączyć tablet.
Jeżeli problem nie zostanie rozwiązany prosze użyć Android System Recovery.

C) (UWAGA, ta czynność wykasuje wszystkie dane i przywróci Tablet do ustawień fabrycznych)
W tym celu proszę wcisnąć przycisk włączający raz, a następnie przytrzymać przycisk zwiększający głośność do momentu pojawienia się Android System Recovery.

Posługując się przyciskami głośności proszę wybrać opcję "Reset to factory settings
(System and aplication data will be erased)".

Proszę potwierdzić przyciskiem włączającym.
Posługując się przyciskiem głośności proszę wybrać "Yes - delete all user data". Teraz proszę potwierdzić przyciskiem włączającym.

Pkt. A nie pomogl, sprobuje jeszcze resetu. Pkt. C sobie daruje, nie chce mi sie od nowa wszystkiego instalowac.


Message was edited by: eTom52

profile.country.pl_PL.title
bart132
Poszukiwacz

Powiem tak - to jest bug, który musi zostać poprawiony przy następnej aktualizacji.


Po przywróceniu aplikacji do pamięci wewnętrznej problem zostaje rozwiązany (taki workaround...).

Zapraszam na VAIOBlog.pl
profile.country.en_GB.title
Pshemkovski
Poszukiwacz

A o jaką konkretnie aplikacje chodzi? Sprawdze u siebie tez. Proponuje jakąś stockową.W google play store jakiś czas temu pojawila sie aktualizacja ekranu głównego sony. Nie napisano co dokładniej usprawniono. Pobieraliście? Usunęło ten bug? Link https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sony.nfx.app.launcher2 Ja zaktualizowałem. Przeniosłem na nośnik usb jedną aplikację znajdująca sie na ekranie głownym. Wyłączyłem - włączyłem i nie zniknęła.

profile.country.pl_PL.title
eTom52
Początkujący

Dzieki, ze mnie "oswieciles" bo nie wiazalem tej poprawki z bugiem o ktorym tu piszemy i po jej zainstalowaniu nie probowalem nawet sprawdzic, czy ikonki przestaly znikac z ekranu.


Wlasnie przed chwila przenioslem na nosnik USB wszystkie mozliwe do przeniesienia apki i po wylaczeniu i ponownym zalaczeniu zadna ikona nie zniknela - poprawka zadzialala i juz jest wszystko OK


ps

jezeli to skutek mojego maila do pomocy technicznej Sony i wpisow na tym forum, to trzeba przyznac, ze zadzialali blyskawicznie :anguished:

profile.country.en_GB.title
Pshemkovski
Poszukiwacz

W takim razie aktualizacja home launcher for sony tablet 4.1.0036 naprawia problem ze znikającymi ikonami z pulpitu - potwierdzono