anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY Xperia Tablet Z

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

SONY Xperia Tablet Z

SONY zaprezentowało nowy tablet: Xperia Tablet Z

W skrócie:

- 10,1 cała

- rozdzielczośś 1920×1200 pikseli (Mobile Bravia Engine 2)

- czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro APQ8064 o taktowaniu 1,5 GHz

- 2 GB pamięci RAM

- 32 GB przamięci wbudowanej

- slot kart microSD

- aparat Exmor R o rozdzielczości 8,1 Mpx

- NFC

- LTE

- głośniki ze wsparciem dźwięku przestrzennego S-Force

- obudowa grubości 6,9 mm

- 495 gramów

- Android 4.1 JellyBean

- bateria 6000 mAh pojemności

- wodo- i pyłoszczelny



http://www.tabletowo.pl/wp-content/uploads/2013/01/wpid-xperia-tablet-z-1358738906.jpg

Message was edited by: Lajam.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
3 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Hej,

 

mam złą wiadomość.....nie da rady tego ruszyć, ponieważ wiele stron do poprawnego korzystania potrzebuje nowej wtyczki Adobe Flash Player. Niestety Adobe nie wspiera już swojej wtyczki dla urządzeń mobilnych z Androidem. Patowa sytuacja 😞
Pomyśleć, że decyzja o zaprzestatniu wsparcia na androida, wynika pośrednio przez walkę firmy Apple z Adobe i flashem 😞

 

Masz rację - co nas userów to obchodzi. Ale co zrobić. 

Z jednej strony winnym jest Apple - bo się uparł na html5, a jak widać nie jest to popularny język webowy

Z drugiej strony Adobe nie powinien kończyć wsparcia na androida tylko dlatego, że apple ma focha.

Z trzeciej strony dobrze by było gdyby twórcy stron nie korzystali z flasha lub udostępniali pełnoprawną wersję mobliną. 

 

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

jagpol - Przykro mi, ale nie mamy możliwości bezpośredniej interwencji aby problem został natychmiast rozwiązany. Jesteśmy tak jak Ty użytkownikami sprzętu Sony, staramy się pomagać w rozwiązywaniu problemów, ale proszę wziąć poprawkę na to, że nie każdy problem jest do rozwiązania, szczególnie w momencie gdy chodzi o kwestię Adobe Flash.

 

Adobe Flash nigdy nie funkcjonował poprawnie na urządzeniach mobilnych. O ile coś działało, to zawsze dość słabo, albo w mocno okrojonej wersji. Próbowałem z IFA poprzez Xperię Z1 załadować zdjęcie, ale również miałem ten sam komunikat o braku wtyczki. Różnica jest nawet w oknie posta, którego się pisze. Problem najważniejszy polega na tym, iż Adobe wycofało się ze wspierania tej wtyczki dla Androida, o czym wspomniał powyżej kris.

 

Z tego co pamiętam (używałem Xperii S dość dawno), Flash najlepiej działał na przeglądrace Dolphin Browser HD w wersji 8.5.1 ze wsparciem Flash - nie mam wiedzy jakiej przegladarki Ty używasz (na Chrome na 100% nie zadziała), oraz nie mam możliwości sprawdzenia czy dziś to by funkcjonowało na Xperii Z, ponieważ nie mam już tabletu. Możesz spróbować - nigdy nie zaszkodzi.

 

Co do samej galerii - jest ona stworzona głównie z myślą o użytkownikach apartów cyfrowych Sony więc naturalnym jest i logicznym, że interfejs galerii dostosowany jest dla komputerów PC, a nie urządzeń mobilnych. Po to m.in. mamy pole "Dane EXIF" oraz możliwość załadowania zdjęcia w pełnym rozmiarze.

 

Być może w przyszłości się to zmieni, ale na chwilę obecną nie ma innej możliwości ładowania zdjęć niż poprzez komputer PC.

 

Pozdrawiam,

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Jeśli chodzi o instrukcję, to udostępniona jest ona w wersji online.

 

Oto link http://userguide.sonymobile.com/referrer.php?region=pl&product=xperia-tablet-z-wifi

 

 

Co do baterii - niestety nie posiadam tabletu, aby zweryfikować co może być przyczyną takiego, a nie innego zachowania się Twojego urządzenia. Czy używasz funkcji STAMINA lub Trybu słabej baterii? 

 

Być może użytkownicy Z-ki będą bardziej pomocni.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

44 ODPOW. 44
profile.country.pl_PL.title
bart132
Poszukiwacz

@kris. - zmień temat na Xperia Tablet Z - bez słowa "Tablet" sugeruje on temat o telefonie : )



Co nie zmienia faktu, że tablet wygląda.... genialnie!

Zapraszam na VAIOBlog.pl
profile.country.pl_PL.title
Ergo5218
Poszukiwacz

Biorąc pod uwagę, jaki zlew ma Sony na aktualnych klientów i jak niedorobiony jest Xperia tablet s tylko niezorientowani zdecydują się na ten zakup.

Niestety ja kierowałem się opiniami w necie (pewnie kupionymi) i zakupiłem xperia tablet s.


Message was edited by: Ergo5218

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Tablet wygląda bardzo ładnie.

Specyfikacja mocna, ciekawe jak z cenami : )

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

Witam : D Tu coś klepią na ten temat. W USD podając ceny. Jestem właśnie na etapie poszukiwania fajnego tabletu, najlpiej z 4G (wchodzi na urocze zad...upie na dniach) lub LTE (bo to nie to samo) lub z obu.


http://www.tabletmaniak.pl/83426/mwc-2013-znamy-date-premiery-i-cene-sony-xperia-tablet-z/


profile.country.PL.title
Peter.Mac
Poszukiwacz

Czy ktos juz moze posiada albo mial mozliwosc porównania np. z Ipadem 4 ?

Jesli tak to mialbym pytania jak wypada jakosc samego wyswietlacza wzgledem Retiny, glownie kontrast i czernie bo samo upakowanie pikseli to juz wiadomo troszké gorsze 264ppi do 224ppi.

Jaka jakosc dzwieku na wyjsciu sluchawkowym :slight_smile: ? Moze ktos sie orientuje jaki tam siedzi DAC ?


Przyznam ze tablecik mi sie bardzo spodobal i nie omieszkam sie go ogladnac jak tylko bedzie dostepny w sklepie a moze i nawet zakupic.


Message was edited by: Peter.Mac

profile.country.pl_PL.title
jagpol
Użytkownik

 
profile.country.PL.title
Karolina_L
Moderator

Zależy nam, by wszyscy użytkownicy swobodnie wyrażali swoje zdanie na temat sprzętu. Dziękujemy za szczerą i wnikliwą ocenę. Jest nam bardzo przykro, że Twój post zaginął. Najprawdopodobniej przyczyną takiego stanu rzeczy była migracja społeczności ze starej platformy, podczas której straciliśmy dane z okresu 5-17 czerwca (http://community.sony.pl/t5/Nowo%C5%9Bci-od-Sony/Informacja-w-sprawie-migracji/ba-p/1192896). Przepraszamy za zamieszanie.

 

Jeżeli chodzi o opisane problemy techniczne, jesteśmy pewni, że jeden z ekspertów bądź inny użytkownik już niebawem pomoże Ci w ich rozwiązaniu.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Jagpol pozwól, że się odniosę do wad:
1. Możesz szukać ostatniej dostępnej wersji. Tutaj masz opis, jak to zrobić: http://www.t-mobile-trendy.pl/artykul,4565,jak_zainstalowac_wtyczke_flash_na_androidzie,porady,2.htm...

 

2.Coś za coś. Albo pyło i wodoszczelność, albo brak zaślepek :wink:

 

3. Jak często wkładasz kartę mikroSIM? Myślę, że przy tak zwartej i smukłej obudowie trudno spodziewać się ogromu przestrzeni :wink: Jeśli uważasz, że do Ztki trudno się dostać do SIM - polecam sprawdzić ipada. Tam bez specjalnego śrubokręcika  lub agrafki nie dostaniesz się do gniazda.

 

5. Pewnie dlatego, że zdjęcia publikowane w internecie są małe. Najczęściej nie przekraczają rozdzielczości 800px, a Ztka posiada ekran FullHD, czyli minimum 1920px na dłuższym boku.

 

8. Folia nie chroni przed palcowaniem.

 

 

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Ja tylko powiem, że jednak rozwiązanie w iPadzie z kartą microSIM jest bardzo bezpieczne i tam nic się nie ułamie bowiem "szufladka" na kartę jest metalowa.